PİLATES İÇİN 7 NEDEN

ESNEKLİK

Pilates vücudumuza esneklik kazandırma için en mükemmel yollardan biridir. Esnek kaslara sahip olmak vücudumuzun daha sağlıklı ve fit görünmesini sağlar.

DAHA DİK BİR DURUŞ​

Pilates egzersizleri ile duruş bozukluklarınız düzelir ve bu sayede olduğunuzdan daha uzun görünürsünüz. Dik durabildiğiniz için de kendinize güveninizde yerine gelecektir.

AĞRILARDA ETKİLİ​

Pilates sayesinde bel ve karın kasları daha güçlü hale gelmektedir. Bel ve sırt ağrılarından korunmak ve omurgamızı güçlendirmek için düzenli olarak pilates yapabilirsiniz. 

GÜÇ

Pilates kas ve eklemleri güçlendirir. Eklem ve kemik ağrılarını azaltır. Kas kütleniz arttıkça vücudunuzdaki yağ oranı düşmeye başlayacaktır. Daha dik bir duruşa sahip olacaksınız.

DENGE

Pilates vücut duruşunuzu düzelttiği için artık dengede kalabilme imkanına sahip olacaksınız. Dengenin önemini çok daha iyi anlayacak, farkı hemen hissedeceksiniz.

ZİHİN GÜÇLENDİRİCİ

Pilates sadece vücudunuz için değil zihniniz içinde çok faydalıdır. Gerginliğiniz ve stresiniz azalacak, kendinizi daha mutlu ve huzurlu hissedeceksiniz.

ENERJİ

Pilates yaparken en temek kurallardan biri doğru nefes almaktır. Böylece enerji akışınız iyileşecektir. Pilates sayesinde solunum, kan dolaşımı, metabolizma, beyin gibi bir çok fonksiyonunuz düzgün çalışır gelecektir. Kendinizi kesinlikle daha iyi ve daha hissedeceksiniz.

Unutma! Şimdi Başlarsan, 3 Ay Sonra Kendime Teşekkür Edeceksin.
“Pilates yapan bireyler sadece 3 ders sonunda farkı hisserdeler. 10 ders sonra farkı görürler. 20 ders tamamen farklı bir vücuda sahip olurlar. 30 dersin sonunda ise tamamen yenilenmiş bir vücudun yanı sıra sağlıklı, sıkı ve karın kaslarına sahip olurlar.”
Joseph Pilates

BAMBA PİLATES